Wczytuję

KAROLKOWA (Z ANTRESOLĄ)

 Z przyjemnością przedstawiam naszą realizację mieszkania w kamienicy. To chyba najtrudniejszy projekt jaki robiliśmy do tej pory, bo mieszkanie jak i cała kamienica wymagały gruntownego remontu wraz z wymianą wszystkich instalacji. Notabene remont w kamienicy w czasie kiedy to piszę jeszcze trwa co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu. Ale bardzo wierzymy w to miejsce i w tą kamienicę – za kilka lat będzie to prawdziwy rarytas w tej części Warszawy.

 

Lokalizacja

Mieszkanie znajduje się na warszawskiej Woli – ul. Karolkowa 9 narożnik ul. Szarych Szeregów – jest to dawna kamienica Pawła Holca (właściciela firmy budowlanej), wybudowana w 1928 r. wg. projektu Stanisława Holca (początkowo dwupiętrowa w 1939 dobudowano III piętro. Od kilku lat trwają tam prace renowacyjne. 
 
Idealna lokalizacja pod kątem najmu – kilka kroków od Ronda Daszyńskiego, gdzie powstaje największa dzielnica biznesowa w Warszawie. Bardzo blisko centrum, świetny dojazd, okolica, która bardzo się rozwija.
 

Remont

Trudno uwierzyć, ale mieszkanie przed remontem wyglądało tak jak na poniższych zdjęciach. Musieliśmy poczekać prawie 9 miesięcy na prace dziejące się w kamienicy, żeby rozpocząć remont. Wymienione dosłownie wszystko, dodatkowo zostało wybite 3 okno – wcześniej zaślepione przez któregoś z Właścicieli – takie kamienice to kawał historii…. Nie udało się zachować cegły na ścianach – była zbyt zniszczona – z drugiej strony mi osobiście bardziej podobają się kamienice w stylu francuskim, więc poszliśmy bardziej w taki styl).

Antresola

Mieszkanie ma około 27m2 zdecydowaliśmy się zwiększyć je powierzchnię przez zastosowanie antresoli nad łazienką. Wysokość stropu to ok.315 cm, więc walczyliśmy o każdy centymetr – szczególnie biorąc pod uwagę, że część sufitu musiała zostać podwieszona. Ale się udało – na antresoli można spokojnie usiąść popracować na laptopie lub poczytać książkę.

Salon

Poniższe zdjęcie to widok z antresoli na dół – pomimo niewielkiego metrażu mieszkanie jest przestrzenne.

W salonie znajduje się duża wygodna rozkładana kanapa(na wypadek jakby ktoś z jakiś względów nie chciał spać na antresoli) oraz duża szafa z IKEA(widzieliście ją już w kilku naszych realizacjach, bo bardzo dobrze się sprawdza).

Duży telewizor jest na wysięgniku, by można było oglądać telewizję z różnych miejsc.

Kuchnia mała, ale wygodna. Inspirację z lustrzanymi frontami zaczerpnęliśmy z jednego miejsca na Airbnb w Mediolanie.

 

Łazienka

Łazienka w małym formacie (jak zresztą wszystkie łazienki w naszych realizacjach). W szafce łazienkowej znajduje się pralka, która nie zmieściłaby się nigdzie indziej.
 

——————————————————

Realizacja i home staging: Baransu

Zdjęcia: Paweł Martyniuk

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach

SZCZEGÓŁY

Metraż

27m2, kawalerka

Dzielnica

Wola

Data realizacji

Lipiec 2020