Wczytuję

BRZESKA

 

 

Poznajcie jeden z naszych sztandarowych projektów. Kwintesencję filozofii inwestycyjnej Baransu – funkcjonalnie urządzone studio  w zabytkowej kamienicy z ponad 100-letnią historią. Mieszkanie w przedwojennej zrewitalizowanej kamienicy na warszawskiej Pradze to unikalne, zaprojektowane przez architekta, studio z antresolą, łączące w sobie nowoczesną funkcjonalność i niezwykłą historię.

  • Powierzchnia: 24,61 m2 (bez antresoli)
  • Lokalizacja: Warszawa Praga Północ
  • Typ budynku: kamienica odnowiona przez dewelopera
  • Inwestycja: 225 tys. PLN
  • Koszt wyposażenia: 60 tys. PLN
  • ROI– 9,5%

Kamienica

Kamienica wzniesiona została w 1914 roku przez warszawskiego przedsiębiorcę, który zachęcony sukcesem wcześniej wybudowanej przez siebie nieruchomości,  postanowił poczynić kolejną inwestycję.

Historia zatoczyła koło, tak by w 2018 roku współcześni inwestorzy mogli czerpać korzyści z mądrze ulokowanych pieniędzy, stając się częścią tego niebanalnego projektu.

Po ponad stu latach…

Firma deweloperska Magmillon podjęła się kompleksowej renowacji kamienicy na Pradze Północ. To jedna z nielicznych tego typu inwestycji w Warszawie, co czyni ją jeszcze bardziej wyjątkową.

Praga stale zmienia swoje oblicze. Nowe życie w warszawską dzielnicę tchnęła wybudowana tu II linia metra i projekty takie jak Koneser, Port Praski, Centrum Kreatywności Targowa czy Soho Factory.  Swój Campus ulokowała tutaj firma Google. Klimatyczna okolica stała się modna wśród artystów i przedsiębiorców. W projekty rewitalizacyjne na Pradze inwestuje miasto st. Warszawa. To wszystko stanowi dla inwestorów sygnał, że okolica ta będzie się w najbliższych latach dynamicznie rozwijać.

Niewątpliwym atutem nieruchomości jest jej lokalizacja. Kamienica znajduje się 6 minut drogi od metra Dworzec Wileński, 15 minut od centrum Warszawy.

Wczesnomodernistyczna budowla z elementami secesji jest architektoniczną perełką na warszawskiej mapie nieruchomości.

Niewiele miejsc w zniszczonej w czasie wojny stolicy, odrestaurowanych zostało z taką pieczołowitością. Zadanie to powierzono wysokiej klasy specjalistom. Eleganckiego sznytu kamienicy nadało zaaranżowanie portierni, a wyposażenie budynku w windy stało się istotnym walorem funkcjonalnym nieruchomości.

Deweloper zadbał o najmniejsze szczegóły, takie jak zachowanie elementów oryginalnych murów na klatkach schodowych, stylizowane drewniane drzwi i klamki okien czy płytki podłogowe inspirowane ceramicznymi posadzkami z najświetniejszych lat kamienicy.

Przekraczając piękną bramę budynku przenosimy się w czasie. Zdecydowanie nieruchomość ta posiada duszę. Deweloper ożywiając przedwojenną tkankę tętniącego życiem miasta, umożliwił inwestorom i najemcom zapisanie kolejnych kart niezwykle barwnej historii kamienicy.

Tak wyjątkowy projekt stanowi idealną inwestycję, gdyż w cenie mieszkania otrzymujemy nietuzinkową nieruchomość, która po wykończeniu “pod klucz”,  praktycznie “wynajmuje się sama”. Należy pamiętać o tym, że ceny na Pradze Północ nadal są niższe w porównaniu z prawobrzeżną częścią Warszawy.

Nie mogliśmy przejść obok takiej okazji obojętnie.

Remont

Ten projekt to jedna z naszych najbardziej ambitnych realizacji. Remont poza standardowymi działaniami, wymagał również znalezienia odpowiednich rozwiązań technicznych. I choć nie było to łatwe, nie chcieliśmy iść na kompromisy. Rozbudowa mieszkania, ujęta w wizji architektów, zakładająca powstanie antresoli była dla nas sprawą priorytetową.
 
Na rynku usług remontowo-budowlanych trwał i nadal trwa boom, co sprawia, że coraz trudniej o fachowców, spełniających wysokie wymagania klientów. Ci najlepsi są rozchwytywani. Pojawia się więc ryzyko, że trafimy na niesolidną ekipę. I my spotkaliśmy się z takim problemem.
 
We wspomnianym okresie prowadziliśmy kilka projektów inwestorskich jednocześnie. Wszyscy nasi najlepsi ludzie byli już zaangażowani w zlecone prace. Zostaliśmy więc zmuszeni do zatrudnienia nowej, nieznanej nam ekipy. Łatwo przewidzieć jaki był tego skutek.
 
Zderzyliśmy się z problemem, który najlepiej określa zdanie:”Miało być tak pięknie, a wyszło jak zawsze”. Jednak mieliśmy w sobie na tyle uporu i determinacji, żeby bez dłuższego wahania podjąć decyzję o szybkich zmianach. Do mieszkania weszła nowa ekipa remontowa, która była w stanie spełnić nasze oczekiwania i urzeczywistnić wizję projektantów. Wyzwanie stworzenia wyjątkowej antresoli podjął nasz zaufany stolarz. Efekty mówią same za siebie.
 
Właśnie tak pracujemy w Baransu. Stale podejmujemy nowe wyzwania.

 

Kawalerka

Nasze doświadczenie i świadomość oryginalności inwestycji pozwoliły nam stworzyć wyjątkowe miejsce z klasą.

Wprowadzając nowoczesne funkcjonalne rozwiązania dostosowaliśmy nieruchomość do współczesnego trybu życia najemców. W mieszkaniu o powierzchni nieco ponad 24 m2 znaleźliśmy miejsce na funkcjonalny przedpokój ze schowkami do przechowywania, stylowy salon z kuchnią i pomysłowo ukrytą łazienką oraz zachęcającą do wypoczynku sypialnię.

Meble w kawalerce zaprojektowane zostały na wymiar, co pozwoliło wykorzystać każdy cm2 powierzchni. Wyraźnie zaznaczyliśmy funkcje poszczególnych stref stosując różnorodne lecz korespondujące ze sobą materiały. Powiększyliśmy optycznie przestrzeń, montując lustra w przedpokoju, salonie i łazience. 

 

Tymczasem na antresoli…

Naszym celem było podniesienie wartości mieszkania, kawalerkę rozbudowaliśmy więc o antresolę.
O tym rozwiązaniu pisaliśmy tu i tu).

Antresola w naszym projekcie zmieniła kawalerkę w dwupoziomowe mieszkanie. A wykonanie jej z drewna, sprawiło, że całość wygląda niezwykle.

Łazienka

Przedpokój

Pomimo małego metrażu w mieszkaniu udało się wygospodarować miejsce na spory i funkcjonalny przedpokój.

Balkon

Odpowiednio aranżując balkon zyskaliśmy nową funkcjonalność, tworząc idealne miejsce na poranny koktajl czy kawę.

Zadbaliśmy o detale. Neutralną bazę kolorystyczną – biel i drewno, urozmaiciliśmy eleganckimi chłodnymi zieleniami i turkusami. Całość nabrała blasku dzięki dodatkom w kolorze złota.

Stworzyliśmy nie tylko idealną inwestycję, ale także wspaniałe miejsce do życia dla wyjątkowych ludzi, o wyszukanym smaku, ceniących wygodę współczesnych rozwiązań wnętrzarskich.

Tu naprawdę aż chce się wprowadzić. Natychmiast. Tak właśnie pracujemy w Baransu.

Szukamy idealnie skrojonych dla Ciebie inwestycji – wyjątkowych nieruchomości, które z uwagi na swój charakter, wynajmują się w mgnieniu oka.

——————————————————

Realizacja i home staging: Baransu

Projekt architektoniczny: OSOM Architekci

Zdjęcia: Paweł Martyniuk

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach.

SZCZEGÓŁY

Metraż

25m2, kawalerka

Dzielnica

Praga Południe

Data realizacji

Listopad 2018