2 pokoje na 28 metrach – to jest możliwe

Wraz ze wzrostem cen mieszkań szczególnie w Warszawie rozpoczął się trend miniaturyzacji mieszkań na wynajem, gdyż każdy metr kosztuje.

W Baransu tworzymy rozwiązania, które dają wysoką stopę zwrotu, ale też takie, żeby były funkcjonalne, a Najemcom było wygodnie.

Zobaczcie jak przeobraziliśmy mieszkanie deweloperskie, które ma 28 metrów kwadratowych (czyli powierzchnię kawalerki) na mieszkanie 2 pokojowe. Mieszkanie ma 2 okna co warunkuje przeprowadzenie takiej metamorfozy.

Poniżej oryginalny rozkład mieszkania, a kolejny obrazek przedstawia mieszkanie po zmianach. Oryginalny plan nie był optymalny, może to też wynikać z faktu, że deweloperzy mają sporo obostrzeń prawnych, które muszą spełniać.

Najczęściej stosowane zabiegi w celu zwiększenia funkcjonalności są następujące:

  • zmniejszenie łazienki – tak duża łazienka nie była potrzebna w takim małym mieszkaniu
  • przeniesienie pralki do przedpokoju – to był warunek zmniejszenia łazienki – na szczęście deweloper przewidział kuchnię w przedpokoju więc było podłączenie wody, które umożliwiło przestawienie pralki
  • otwarcie przedpokoju na salon – daje to znaczne powiększenie przestrzeni
  • przeniesienie kuchni do salonu – często stosowany zabieg – w starszym budownictwie zdarzają się widne kuchnie, które można zmienić na sypialnie
  • zrobienie dużej zabudowy kuchenno – salonowej – dającej wrażenie wizualnej spójności, a także sporo miejsca do przechowywania
  • wprowadzenie drzwi przesuwnych między salonem, a sypialnią – drzwi przesuwne nie zabierają tyle miejsca więc są bardzo praktyczne w takich rozwiązaniach.

Efekt wygodne 2 pokojowe mieszkanie z dużą ilością miejsca do przechowywania – idealne pod wynajem dla singla lub pary.

Mieszkanie jest obecnie remontowane jak tylko remont się skończy to opublikujemy zdjęcia.

Pozostaw komentarz