Antresola jako sposób na zwiększenie wartości kawalerki na wynajem

Wynajem małych kawalerek jest najbardziej opłacane, szczególnie obecnie gdy cena za m2 mieszkania jest wysoka. Wynajmującym zależy na tym, żeby mieć osobne mieszkanie. Antresola jest sposobem na to, żeby zwiększyć jego powierzchnię. Niestety można ja zastosować tylko w przypadku wysokich mieszkań (powyżej 3,5 m), czyli realnie w starych kamienicach lub w pojedynczych inwestycjach w nowym budownictwie, które oferują mieszkania w takiej wysokości (np. budownictwo  pomagazynowe, loftowe).

O urządzaniu małej kawalerki pisałam już w tym artykule.  A w poniższym wpisie o urządzeniu kawalerki z antresolą w naszej inwestycji na Pradze. Inwestycja ma być oddana w marcu. Projekt mieszkania jest już gotowy – zrobiło je łódzkie biuro architektoniczne OSOM Group , którego projekty zrobiły na nas duże wrażenie. Antresola to dodatkowe ponad 3 m2 powierzchni czyli realnie zwiększamy wartość mieszkania o minimum 30 tys zł. Dużym atutem sypialni na antresoli jest oddzielenie części dziennej mieszkania o części sypialnianej, co ma szczególne znaczenie w przypadku kawalerki.

O mieszkaniu

O inwestycja Brzeska 18 pisaliśmy już na stronie. Pomysł inwestycji w mieszkanie w odnowionej przedwojennej kamienicy bardzo nam się spodobał. Prace są już na ukończeniu, mieszkanie ma być oddane w marcu. Ma powierzchnię 24,61 m2  i balkon. Poniżej znajdziecie jego rzut.

I kilka wizualizacji samego mieszkania. Dominujące kolory to biały, zielony i drewno z pięknymi złotymi akcentami.

Antresola

Wysokość mieszkania to 3,50 cm, czyli jak obliczyliśmy minimum, żeby zrobić antresolę nad łazienką. Planujemy wysokość łazienki na około 2,10, zabudowa (część konstrukcyjna) wg projektu ma wynieść 10 cm, podłoga, stelaż i materac to około 15 cm, zostaje około 1,2m powierzchni nad materacem.

Tak ma wyglądać antresola od strony salonu. Łóżko zostało odgrodzone drewnianymi elementami. Poniżej znajduje sie łazienka. Wejście do łazienki zostało tak zaprojektowane, że stanowi całość z meblami w pokoju.

Sypialnia na antresoli

Prawdziwe królewskie łoże:) Osobiście bardzo podoba mi się ta biała pomalowana cegła i fototapeta z boku łóżka.

Schody na antresolę

Poniżej wizualizacja jak maja wyglądać schody na antresolę. Wejście na antresolę znajduje sie zaraz obok drzwi wejściowych. Obliczyliśmy, że minimalna szerokość schodów to 80 cm, tak żeby wygodnie się z nich korzystało.

Łazienka

Ze względu na to, że łazienka jest mała niska została zaprojektowana w białych kolorach i z lustrami, tak żeby optycznie ją powiększyć.

Osobiście nie możemy już się doczekać kiedy zaczniemy remont.  W kolejnym artykule planuję opisać jeszcze więcej inspiracji dotyczących różnych sposobów zaaranżowania antresoli. A Wy co myślicie o mieszkaniu na antresoli?

Leave a Reply

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.