Wczytuję

RAKOWSKA

Wraz ze wzrostem cen mieszkań szczególnie w Warszawie rozpoczął się trend miniaturyzacji mieszkań na wynajem, gdyż każdy metr kosztuje.
W Baransu tworzymy rozwiązania, które dają wysoką stopę zwrotu, ale też takie, żeby były funkcjonalne, a Najemcom było wygodnie. Poniżej przedstawiamy realizację, na warszawskim Rakowie, gdzie na 28 metrach stworzyliśmy wygodne 2 pokoje.

 • Powierzchnia: 28 m2
 • Lokalizacja: Warszawa Raków
 • Typ budynku: nowe budownictwo (2020)
 • Inwestycja: 330 tys. PLN
 • Koszt wyposażenia: 53 tys. PLN
 • ROI– 6,8%

To mieszkanie to była prawdziwa okazja cenowa – sprzedawane jako cesja wkrótce przed oddaniem, więc nie było konieczności mrożenia kapitału.

Z kawalerki na 2 pokoje

Zobaczcie poniżej jak przeobraziliśmy mieszkanie , które ma 28 metrów kwadratowych (czyli powierzchnię kawalerki) na mieszkanie 2 pokojowe. Mieszkanie ma 2 okna co warunkuje przeprowadzenie takiej metamorfozy.

Poniżej oryginalny rozkład mieszkania, a kolejny obrazek przedstawia mieszkanie po zmianach. Oryginalny plan nie był optymalny, może to też wynikać z faktu, że deweloperzy mają sporo obostrzeń prawnych, które muszą spełniać.

Najczęściej stosowane zabiegi w celu zwiększenia funkcjonalności są następujące:

 • zmniejszenie łazienki – tak duża łazienka nie była potrzebna w takim małym mieszkaniu
 • przeniesienie pralki do przedpokoju – to był warunek zmniejszenia łazienki – na szczęście deweloper przewidział kuchnię w przedpokoju więc było podłączenie wody, które umożliwiło przestawienie pralki
 • otwarcie przedpokoju na salon – daje to znaczne powiększenie przestrzeni
 • przeniesienie kuchni do salonu – często stosowany zabieg – w starszym budownictwie zdarzają się widne kuchnie, które można zmienić na sypialnie
 • zrobienie dużej zabudowy kuchenno – salonowej – dającej wrażenie wizualnej spójności, a także sporo miejsca do przechowywania
 • wprowadzenie drzwi przesuwnych między salonem, a sypialnią – drzwi przesuwne nie zabierają tyle miejsca więc są bardzo praktyczne w takich rozwiązaniach.

Efekt wygodne 2 pokojowe mieszkanie z dużą ilością miejsca do przechowywania – idealne pod wynajem dla singla lub pary.

Salon z aneksem

Pomimo naszych początkowych obaw w salonie wszystko się zmieściło – i spora zabudowa kuchenno-salonowa (jak większość naszych mebli robiona na wymiar przez stolarza), stolik z dwoma krzesłami, a także dwuosobowa sofa. Całość wygląda przestrzennie.

Sypialnia

Wydzielona sypialnia ma duże okno i pełnowymiarowe łóżko 160X200. Pomiędzy sypialnią, a salonem zastosowaliśmy praktycznie niewidoczne przesuwne drzwi, żeby nie zabierać przestrzeni.
 

Przedpokój

Mieszkanie charakteryzuje duża ilość szaf – a jest to coś na co najemcy zwracają dużą uwagę. Dodatkowo w przedpokoju umieściliśmy pralkę, żeby nie zabierać miejsca w łazience. 

 

Łazienka

Pomimo znacznego zmniejszenia w stosunku do projektu dewelopera nie straciła na przestrzeni, ani funkcjonalności. Szarość i ciemne drewno to ponadczasowe połączenie.

Wygodny balkon

Mieszkanie posiada wygodny balkon od strony południowej z ładnym widokiem na patio.

——————————————————

Realizacja i home staging: Baransu

Zdjęcia: Paweł Martyniuk

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach

SZCZEGÓŁY

Metraż

28m2, 2 pokoje

Dzielnica

Warszawa Włochy

Data realizacji

Lipiec 2020