Wczytuję

LUBOMIRA

Przedstawiamy naszą realizację z 2019 roku – funkcjonalną kawalerkę na Pradze Południe.

  • Powierzchnia: 25 m2 
  • Lokalizacja: Warszawa Praga Południe
  • Typ budynku: kamienica odnowiona przez dewelopera
  • Inwestycja: 200 tys. PLN
  • Koszt wyposażenia: 45 tys. PLN
  • ROI– 10%

Jaka jest kawalerka idealna pod inwestycję?

Przede wszystkim dobrze zaprojektowana. To przestrzeń do codziennego życia, więc nie tylko świetny wygląd ma tu znaczenie. Projektując nieruchomości na wynajem, budujemy dla kogoś miejsce do życia. Tworząc wnętrza musimy stawiać człowieka w centrum procesu projektowego. To jego potrzeby ma zaspokajać mieszkanie, które dla niego przygotowujemy. Jest to ogólnoświatowy trend i podstawa naszych działań. Dodatkowo zasady home stagingu podpowiadają nam, że powinno być to miejsce jak najbardziej uniwersalne pod względem wizualnym. Warto stosować bazowe kolory: biel, szary, beż by najemca mógł własnymi dodatkami stworzyć przestrzeń idealną dla siebie.Należy pamiętać, że na przestrzeni lat najemcy będą się zmieniać. Stosowanie tej zasady zaprocentuje w przyszłości, przekładając się na nasz zysk.

Czy sam chciałbyś mieszkać w tak urządzonej przestrzeni? 

Wszystkie wnętrza projektujemy tak, jakbyśmy sami mieli w nich mieszkać. Połączenie funkcjonalności i dobrego wyglądu, to nasza recepta na sukces inwestycyjny. Tylko takie podejście zapewnia ponadprzeciętną stopę zwrotu z inwestycji. Klienci mają coraz większe oczekiwania, co do standardu mieszkań na wynajem. Za nieruchomości klasy premium są skłonni zapłacić więcej.

Miejski tryb życia

Kawalerki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród mieszkańców wielkich miast. Wynika to bezpośrednio ze współczesnego stylu życia i dynamiki aglomeracji. Dużo młodych ludzi wynajmuje nieruchomości w pojedynkę, decyzję o założeniu rodziny odkładając na później.Mieszkańcy stolicy pracują coraz więcej, mając coraz mniej czasu. Tym, który zostaje chcą dysponować jak najlepiej. Nie chcą trwonić go na dojazdy.Rozumiejąc współczesne wymagania rynku, mądrze wybieramy inwestycje dla naszych klientów. Samo mieszkanie jest ważne, jednak nie mniej, niż jego okolica i bliskość dróg czy miejskiej komunikacji.Wybrany przez nas, grochowski budynek przy Lubomira 6 jest idealnie zlokalizowany. Kilka minut od przystanków tramwajowych. Jedynie 15 minut od centrum. W okolicy najważniejszych atrakcji kulturalnych stolicy.  Oddalony około 25 minut drogi od większości warszawskich uczelni. Blisko sklepów spożywczych i centrów handlowych. Stąd tak duże zainteresowanie ofertą i szybkie podpisanie umowy z pierwszym najemcą.

Projektowanie małych przestrzeni

Zaprojektowanie niewielkiej kawalerki zawsze stanowi wyzwanie. Warto więc już na samym początku, przy zakupie mieszkania na wynajem, zwrócić uwagę na pewne istotne szczegóły. Nasza kawalerka ma 25m2. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu miejsca mamy wrażenie sporej przestrzeni i oddechu.Dodatkowe miejsce zyskujemy też wybierając mieszkania z niestandardową wysokością sufitów. Nasza kawalerka ma 285cm, dzięki czemu zmieściliśmy jeszcze więcej szafek do przechowywania rzeczy.

Smart meble

Nie tylko sprzęt elektroniczny potrafi być smart. W małych przestrzeniach też sięgamy po sprytne rozwiązania. Przykładowo – wielofunkcyjne meble. Pomysły nie muszą być wcale nowatorskie (np. rozkładany stół jako codzienna jadalnia, miejsce do spotkań z przyjaciółmi lub miejsce pracy.) Mogą jednak bardzo ułatwiać życie i pomagać utrzymać porządek, co w małych metrażach zawsze jest trudniejsze.

W mieszkaniu przy Lubomira 6 skorzystaliśmy z zabudowy na wymiar, wykonanej przez doświadczonego stolarza. Pozwoliło to, na wykorzystanie każdego cm2 przestrzeni. Zaaranżowanie aneksu kuchennego. Ukrycie całego sprzętu AGD (lodówka, zmywarka i pralka). I zapewnienie najemcom ogromnej ilości schowków. Udało nam się również wydzielić strefę wypoczynku i jadalni/miejsca pracy.

Umiejętnie wkomponowany stolik pozwala spokojne spożywanie posiłków, ale także pracę w domu. Dzięki temu, że ukryliśmy go we wnęce zajmuje niewiele miejsca w przestrzeni.

Łazienka też pomimo niewielkich rozmiarów wydaje się przestrzenna.

Pomimo małego metrażu, można tu odetchnąć i zrelaksować się, po kolejnym dniu, pełnym miejskich wyzwań.

Dodatkowa przestrzeń

Warto zdecydować się na mieszkanie z balkonem. W przypadku niewielkich kawalerek, zawsze stanowi on wartość dodaną. Jeszcze lepiej, jeśli od wnętrza, oddzielony jest szeregiem okien, sięgających od podłogi aż po sufit. Takie rozwiązanie zapewnia dużo naturalnego światła i powiększa małą przestrzeń.

Wystarczy stolik i kilka krzeseł, aby przeobrazić loggię w dodatkowe pomieszczenie, stworzone do relaksu. Wynajmujący doceniają możliwość wypicia porannej kawy czy zorganizowana letniego spotkania z przyjaciółmi „na powietrzu”.Pozostaje jeszcze aspekt bardziej przyziemny i praktyczny. Małe łazienki, które najczęściej spotykamy w kawalerkach, nie dają możliwości suszenia prania. Balkon do tego celu nadaje się idealnie. Kolejny raz oszczędzamy przestrzeń.

Najlepszy stosunek jakości do ceny

Planując inwestycję w nieruchomości trzeba myśleć perspektywicznie i długofalowo. Naszym celem jest najem długoterminowy. Nie można jednak zapominać, że najemcy mimo wszystko, na przestrzeni lat, będą się zmieniać.Inwestujemy nie tylko w sam zakup nieruchomości, ale też w wyposażenie. W obu przypadkach pieniądze wydawajmy mądrze. Nie stać nas na rzeczy najtańsze, bo są one jednocześnie najgorszej jakości. Kupujmy przedmioty o najlepszym stosunku jakości do ceny, tak by nie generować odroczonych wydatków.

——————————————————

Realizacja i home staging: Baransu

Zdjęcia: Paweł Martyniuk

Tekst: Kinga Szymańska

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach.

 

SZCZEGÓŁY

Metraż

25m2, kawalerka

Dzielnica

Praga Południe

Data realizacji

Luty 2019