Wczytuję

KAROLKOWA (ZE SZKLANĄ ŚCIANKĄ)

Właśnie skończyliśmy najtrudniejszy remont w historii Baransu – 2 mieszkania w przedwojennej kamienicy na Woli z 1928 roku. Oba są już wynajęte:) Remont trwał ponad pół roku, ze względu na to, ze byliśmy zależni od prac, które działy się w kamienicy – wymiana okien (w tej kawalerce łącznie z powiększeniem jednego z okien), założenie wody i ogrzewania miejskiego. Ale to jest właśnie to co kochamy w naszej pracy – metamorfozę i zmienianie brzydkiego w piękne😀

Lokalizacja

 
Mieszkanie znajduje się na warszawskiej Woli – ul.Karolkowa 9 narożnik ul. Szarych Szeregów – jest to dawna kamienica Pawła Holca (właściciela firmy budowlanej), wybudowana w 1928 r. wg. projektu Stanisława Holca (początkowo dwupiętrowa w 1939 dobudowano III piętro. Od kilku lat trwają tam prace renowacyjne. 
 
Idealna lokalizacja pod kątem najmu – kilka kroków od Ronda Daszyńskiego, gdzie powstaje największa dzielnica biznesowa w Warszawie. Bardzo blisko centrum, świetny dojazd, okolica, która bardzo się rozwija.
 
Dla porównania kamienica wyglądała w kwietniu 2019 roku, kiedy kupowaliśmy to mieszkanie:
 

 

Wnętrze

W kamienicy mamy dwa mieszkania. Ze względu na układ pomieszczeń w jednym zdecydowaliśmy się na zrobienie szklanej ściany, a w drugim na stworzenie sypialni na antresoli. Poniższy tekst jest o pierwszym mieszkaniu.

Przy ustaleniu ostatecznej koncepcji pomogła nam pracownia HOME AND WOOD, która ma cudowne projekty mieszkań w kamienicach:)

Pomimo stosunkowo niewielkiej przestrzeni 26m2, zdecydowaliśmy się wydzielić osobną sypialnie – mamy doświadczenie, że Najemcy bardzo doceniają możliwość spania na łóżku, a nie na kanapie. 

Salon z kuchnią

Dzięki zastosowaniu szklanej ścianki między sypialnią, a salonem mamy wrażenie dużej przestrzeni. Ścianki są bardzo modne, ale też funkcjonalne.

Kuchnia prawie pełnowymiarowa z dużą lodówką, piekarnikiem i zmywarką.

Sypialnia

Ukryta za szklaną ścianką, dającą wrażenie przestrzeni. I wielki plus – duża szafa na ubrania.

Łazienka

Duża, w marmurze, z elementami złota. Elegancka i ponadczasowa z ogromnym lustrem. A w czarnej zabudowie ukryta pralka i sporo miejsca do przechowywania.

——————————————————

Realizacja i home staging: Baransu

Zdjęcia: Paweł Martyniuk

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach.

 

SZCZEGÓŁY

Metraż

26m2, kawalerka

Dzielnica

Warszawa Wola

Data realizacji

Czerwiec 2020