Wczytuję

ELBLĄSKA

 

Przedstawiamy zieloną kawalerkę na Żoliborzu, gdzie mimo małego metrażu, udało nam się zaaranżować bardzo oryginalną i funkcjonalną przestrzeń. 

  • Powierzchnia: 24 m2
  • Lokalizacja: Warszawa Żoliborz
  • Typ budynku: wielka płyta
  • Inwestycja: 27,5 tys. PLN
  • Koszt wyposażenia: 58 tys. PLN
  • ROI– 5,9%

Wielka płyta nie musi odstraszać.

Mieszkanie mieści się na ulicy Elbląskiej w jednym z wyższych budynków tzw. bloków z wielki płyty. Sporo osób czytających pamięta może jeszcze serial Alternatywy. Serial śmieszył, przedstawiał „uroki” życia w wieżowcu i jednocześnie mocno zniechęcał do tego typu nieruchomości. O plusach i minusach zakupu mieszkania w wielkiej płycie polecamy przeczytać nasz oddzielny wpis na blogu. 

Ta inwestycja była jednak warta egzekucji ze względu na swój potencjał. Cena zakupu nieruchomości była dość atrakcyjna – obecnie bardzo ciężko jest znaleźć mały metraż w dobrej cenie. Do tego lokalizacja Żoliborz, która po prostu jest bardzo lubiana i świetnie skomunikowana z centrum zapewniając tym samym ciągłość najmu.

Zdecydowałyśmy się na zmiany funkcjonalne w rozkładzie mieszkania. Kuchnia oryginalnie była w przedpokoju (kto chciałby jeść posiłki przy drzwiach wejściowych?), do tego była bardzo mała przez co lodówka, w pierwotnym układzie, stała w pokoju. Natomiast duży pokój był na tyle ustawny, że spokojnie udało nam się zaprojektować tam aneks kuchenny z pełną zabudową AGD.  Znalazło się też miejsce na narożnik z funkcją spania, zabudowę meblową RTV z pokaźną ilością szafek i schowków (doceni każdy kto żył w kawalerce na kartonach), stolik z krzesłami i półki na książki. W przedpokoju, w miejscu pierwotnej kuchni, powstały duże szafy zrobione pod wymiar przez naszego stolarza. 

Kolorystyka

Mieszkanie jest bardzo jasne przez co mogłyśmy pozwolić sobie mimo małego metrażu na trochę odważniejszą paletę barw. Dominuje zieleń – kuchnia w odcieniu oliwki, a narożnik bliżej butelkowej zieleni. Zabieg na który może nie każdy zdecyduje się we własnym mieszkaniu z obawy, że intensywny kolor może mu się znudzić. Natomiast z punktu najmu, wiemy, że niestandardowe rozwiązania przykuwają uwagę, wyróżniają się swoim charakterem spośród uniwersalnych biało-drewniano-szarych mieszkań. I żeby była jasność – my również lubimy te kolory i ich ponadczasowość. W tym przypadku mieszkanie miało się wyróżniać, być ciekawe i zachęcać do zobaczenia na żywo bez dyskryminacji ze względu na fakt, że jest w wielkiej płycie.  

Mieszkanie znalazło swojego pierwszego lokatora w przeciągu weekendu. Najemcy zainteresowani mieszkaniem, którzy dzwonili do nas po publikacji ogłoszenia często „powoływali się na mieszkanie z zieloną kuchnią”. Więc jednak było warto podjąć to kolorystyczne „ryzyko” 🙂

Lamele czyli listewki na boku mebla- drobny element, detal, który sprawia, że nie jest to po prostu kawał płyty meblowej. Osobiście – uwielbiamy i mamy zamiar wykorzystywać to rozwiązanie w kolejnych realizacjach.

Zabudowa RTV przygotowana przez naszego stolarza. Połączenie szarości z ciepłym drewnem zawsze się sprawdza. Duża ilość szafek gwarantuje, że rzeczy w domu mają swoje miejsce i mimo małej przestrzeni udaje się zachować porządek.

Łazienka została zaprojektowana w podobnej tonacji kolorystycznej. Mieszkanie jest malutkie, więc wykorzystanie podobnych elementów drewna i szarości zarówno w pokoju jak i łazience zapewnia harmonię i ogólną spójność wizualną.

Udało nam się znaleźć piękne i bardzo wygodne krzesła w obiciu szarości i drewna-orzech. Krzesło jest na tyle komfortowe, że można nawet przy nim popracować, przez co kącik ten może pełnić funkcję zarówno do spożywania posiłków jak i do pracy.

——————————————————

Realizacja i home staging:  Baransu Agnieszka Kossakowska

Zdjęcia: Oskar Tuszyński

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach

SZCZEGÓŁY

Metraż

24m2, kawalerka

Dzielnica

Żoliborz

Data realizacji

Czerwiec 2020