Funkcjonalne 2 pokoje na zielonym Mokotowie

Przedstawiamy naszą kolejną realizację. Jeden z najtrudniejszych projektów, bo mieszkanie było w fatalnym stanie – nie remontowane od kilkudziesięciu lat. Wszystko było do wymiany łącznie z wyrównaniem podłogi i położeniem wylewki. Trudy rekompensowała atrakcyjna cena mieszkania, a co za tym idzie bardzo atrakcyjna stopa zwrotu dla Inwestorów – naszych znajomych, którzy chcieli, żeby ich oszczędności pracowały przynosząc 7,5% zwrotu rocznie, a nie 1,5 % jak na lokacie.

Ciekawy jest układ mieszkania, który umożliwił przeniesienie kuchni do przedpokoju i zrobienie dwóch niezależnych pokoi. Dzięki temu w mieszkaniu może mieszkać zarówno para jak i dwie niezależne osoby (np. znajomi z pracy). Salon jest oddzielony od przedpokoju(kuchni) drzwiami przesuwnymi przez co wizualnie jest bardzo dużo przestrzeni.

Szczegóły inwestycji

– Powierzchnia: 35,5 m2

– Lokalizacja: Warszawa Mokotów

– Typ budynku: kamienica

– Inwestycja: 318 tys. PLN

– Koszt wyposażenia: 72 tys. PLN

– Czynsz najmu: 2500 PLN

– ROI– 7,5%

Lokalizacja

Mieszkanie znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego 81 w doskonałym punkcie komunikacyjnym – 100 metrów do przestanku tramwajowego Szpital MSWiA i 600 metrów do Metra Racławicka. Blisko Centrum, Mordor, Pola Mokotowskie, SGH. Wokół zielono, cicho i niska zabudowa.

Na dole w budynku wszystko czego człowiek potrzebuje do życia – jedzenie (duży sklep Delikatesy Centrum), siłownia (Miss Sporty) i dobra kawa (Big Book Cafe).

Salon

Jedna ściana salonu jest całkowicie zabudowana od podłogi po sufit. Sprawia to, że w mieszkaniu jest sporo miejsca do przechowywania, a całość wygląda porządnie i spójnie. Zabudowa salonu kontynuuje się w przedpokoju zabudową kuchni tworząc całość.

Sypialnia

Kompaktowa i funkcjonalna. Duże wygodne łóżko i szafa z drzwiami przesuwnymi i lustrem dzięki czemu zyskaliśmy sporo przestrzeni. Całkiem przypadkowo lampa podłogowa doskonale komponuje się z fototapetą z mniszków.

Kuchnia

To chyba najmniejsza kuchnia jaką robiliśmy, musieliśmy tu zważyć każdy centymetr. Wyposażona w lodówkę, zmywarkę, czajnik i podwójną płytę indukcyjną. Zamiast piekarnika kuchenka mikrofalowa ukryta w szafce. Pięknie wygląda faktura płytek po podświetleniu paskiem ledowym.

Łazienka

Kolejna mini łazienka, którą zaprojektowaliśmy. Każdy centymetr jest tu doskonale wykorzystany. Kafle 3D w liście wyglądają bardzo ładnie, zabudowa meblowa została wykonana przez stolarza.

Przed remontem

A tak niezbyt atrakcyjnie mieszkanie wyglądało przed remontem…

 

Projekt, realizacja i home staging: Baransu

Zdjęcia: Anna Nieżychowska/Paweł Martyniuk

 

Chcesz mieć podobne mieszkanie na wynajem? Skontaktuj się z nami i zacznij zarabiać na nieruchomościach.